Ваше місто:
Інтернет-банк

Андрій Коваленко

Першу персональну виставку Андрій Коваленко показав двадцять років тому, в 1996 році, в залі Спілки художників. Тоді він тільки закінчував навчання в Одеському художньому училищі. Енергійний, яскравий живопис приваблював і разом з тим викликав застереження: чи вдасться Андрію вийти з потужної тіні свого батька, чудового живописця Юрія Коваленка? Того 1996 року, 25 березня, Юрій написав вірш-повчання синові – молодому художнику.

Мені здається, що це батьківське напуття супроводжувало Андрія наступні 20 років. Він не залишився в тіні батька, знайшов свою інтонацію в розмові з Богом. Знайшов, про що говорити і як говорити. Падав і вставав. І впевнено йшов.

Андрій Коваленко – продовжувач традицій південноросійської школи. Точка відліку – жива природа, людське життя. Але якщо Кіріак Костанді та його перші учні були імпресіоністами, Андрій Коваленко – експресіоніст. Його малюнок загострений до гротеску, його колір – активний, пласт його барв – щільний, рельєфний.

На рахунку Андрія Коваленка вже два десятка персональних виставок. У Петербурзі, Таллінні, Прилуках, в Одесі. Ми багато розмовляли з ним за час експонування його творів у Всесвітньому клубі одеситів.

Запам'яталося його висловлювання:

«Я ходжу по землі своїх предків. Вона дає мені сили для життя і творчості. При створенні картин важливо не бути рабом натури. Батько вчив: «Треба, щоб робота дихала».

Картини Андрія Коваленка справді дихають. У них – код народної культури, він одухотворює живу природу – кожне дерево, кожне яблуко, кожну дитину – як частку єдиного космосу, в якому всі ми – співмірні.

Моя філософія

«Я не винаходжу велосипед, я просто на ньому їжджу».

Андрієві Коваленкові

Іди. Біжи. Не падай. Не впади. Впади. Та падай.

Та біжи. Та йди. Себе в розкопах віднайди.

Раї неправедні мини. Сплячи повстання розбуди.

В робітні з Богом говори – Своїм.

Юрій Коваленко 25.03.1996

Для Андрія Коваленка живопис – живий лист, який він адресує всім нам, своїм глядачам.

Живий лист – людям.

Євген Голубовський.

Далеко-далеко, картон, олія
Натюрморт з птахами, полотно, оліяНабережна, змішана техніка 2016
Прогулянка, полотно, олія
Йшов 15-й трамвай, картон, оліяНабережна, змішана техніка 2016
Осінні канікули, полотно, олія
Перед грозою, полотно, оліяДвоє, змішана техніка 2017
Ідилія, полотно, олія
Порт, полотно, оліяДвоє, змішана техніка 2017
Із життя відпочиваючих, полотно, олія
Фотосесія, полотно, оліяДвоє, змішана техніка 2017
Втеча, картон, олія
Середзим'я, картон, оліяДвоє, змішана техніка 2017