Ваше місто:
Чергові відділення ПАТ "МТБ БАНК" - Power Banking >>>
image/svg+xml

#ШахрайГудбай: вчимося відрізняти справжній сайт від шахрайського

Приватним особам
26.05.2023
#ШахрайГудбай: вчимося відрізняти справжній сайт від шахрайського - фото - mtb.ua

У сучасному світі, коли Інтернет став невід'ємною частиною нашого життя, зростає кількість шахрайських сайтів. Ділимося ефективними способами, які допоможуть відрізнити справжній сайт від шахрайського та захистити свої особисті дані та кошти в Інтернеті.

▪              Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.

▪              Якщо необхідно перейти на сайт компанії, адресу якого ви отримали в посиланні, введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.

Звертайте увагу на протокол сайту.

http – це ненадійний протокол, це означає, що сайтом користуватися не можна.

https – потрібно продовжити перевірку сайту.

Також рекомендується додатково перевірити посилання сумнівних сайтів:

▪              на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд": https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/. Також у цьому розділі можна перевірити на шахрайство номер телефону та банківську картку;

▪              через сервіс CheckMyLink: https://check.ema.com.ua/.

ВАЖЛИВО! Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки вебресурсу на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд" та сервісі CheckMyLink, проводьте також власну перевірку.

Під які сайти можуть маскуватися шахраї?

  • Банків та державних установ.
  • Міжнародних організацій.
  • Дошок онлайн-оголошень.
  • Інтернет-магазинів.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.

Інші новини

Цей Сайт використовує файли cookies для більш зручної роботи користувачів з ним. Сайт може запитувати вашу геопозіцію з метою відповідності політиці правовласників по поширенню контенту на певних територіях. Продовжуючи будь-яке подальше використання Сайту та/або сервісів Сайту, Ви погоджуєтеся з цим.

Прийняти